واحد حبوبات و بوجاری

تخصصی ترین مجموعه تامین کننده و خدمات دهنده ماشین آلات مدرن مورد استفاده در صنایع حبوبات ایران

شرکت کنترل توزین پند (پندتک)

شرح عملکرد کالر سورتر

دستگاه کالر سورتر قادر به دست چین کردن و جداسازی ضایعات انواع حبوبات (لوبیا چیتی، قرمز، سفید، لوبیا چشم بلبلی، عدس، نخود، ماش، لپه) و خشکبار (بادام، بادام زمینی، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو) می باشد. اساس کار این دستگاه جداسازی ضایعات بر اساس اختلاف رنگ است به عبارتی با قرارگرفتن دو دوربین بر روی هر کانال دستگاه، محصول حین ریزش از دو طرف توسط دوربین ها و سنسورهای دستگاه شناسایی شده و پس از آنالیز محصول توسط هوش مصنوعی پیشرفته دستگاه، ضایعات با کمک اجکتورها (شلیک کننده های بادی) از مسیر اصلی خارج می شوند و فرآیند دست چین کردن محصول صورت می‌گیرد.

سوالات متداول
 • افزایش ظرفیت کاری
 • کاهش هزینه ها
 • همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا
 • رعایت بهتر و دقیقتر پروتکلهای بهداشتی
 • ظرفیت مورد نظر جهت سورت در ساعت یا در روز
 • نوع محصول مورد نظر جهت سورت
 • هدف مورد نظر جهت تفکیک
 • رزومه و سابقه کمپانی تولید کننده
 • ارائه خدمات پس از فروش مناسب
 • تضمین تامین قطعات
 • قطعات به کار رفته در دستگاه

● دو عدد بالابر
● قیف یا هاپر ورودی مواد اولیه
● قیفهای خروجی دستگاه
● نوار نقاله بنا به نیاز مشتری
● دستگاه UPS جهت جلوگیری از آسیبهای ناشی از نوسان برق به دستگاه
● سکوی مناسب جهت استقرار دستگاه

دستگاه بوجاری

5XFZ- 25S+10C

این دستگاه شامل یک بالابر، یک سایکلون، یک سرند عمودی، یک الک در جلوی سرند عمودی و یک میز گراویتی می باشد و همچنین در پایان یک دستگاه سایز بندی و الک ویبراتور (ارتعاشی) با ۴ لایه سرند و ۵ خروجی برای محصول و ضایعات قرار می‌گیرد. از این دستگاه برای جداسازی ضایعات و ناخالصی های سبک همچون گرد و غبار و ساقه و کاه توسط سایکلون و سرند عمودی با دقت ۹۸ درصد از محصولاتی همچون غلات،حبوبات و ریزدانه ها استفاده میشود. از طرف دیگر میز گراویتی آن قابلیت جداسازی دانه های شکسته، دانه های فاسد، دانه های ضعیف شده، سیاه دانه و دانه های آسیب دیده توسط حشرات با دقت ۹۰ درصد را دارا می باشد. همچنین در این دستگاه قابلیت تعویض الک جلوی سرند عمودی و نیز الک میز گرویتی با توجه به نوع محصول و اندازه آن امکان پذیر می باشد. در پایان دستگاه سایزبندی نیز برای سایز کردن (بزرگ، متوسط و کوچک) محصول و همچنین جداسازی ناخالصی های بزرگتر و کوچک تر از محصول مورد استفاده قرار میگیرد. فشار باد توسط فن های خود دستگاه از طریق دمیدن باد تامین میگردد و نیازی به دستگاه کمپرسور نمی باشد.از طرف دیگر موتورهای سیستم ارتعاشی نیز دارای ترنسدیوسر میباشد که قابلیت تنظیم فرکانس را برای تنظیم شدت ارتعاش به دستگاه اضافه میکند

دستگاه سنگ گیر

این دستگاه جهت جدا کردن سنگ ،شن وکلوخ از حبوبات (انواع لوبیا،نخود، عدس لپه و…)، غلات (گندم، جو، برنج و…) و ریز دانه ها(کنجد، تخم کتان، تخم یونجه و …) کاربرد دارد . عملکرد دستگاه براساس اختلاف وزن بین محصول و سنگ می باشد که با ایجاد ارتعاش و همچنین فشار باد این مساله ممکن میشود بدین صورت که سنگ که سنگین تر از محصول میباشد از دریچه هایی که در بالای دستگاه تعبیه شده خارج میشود و محصول که سبک تر می باشد به پایین دستگاه هدایت شده و در مخزن تعبیه شده در پایین دستگاه ریخته می شود. فشار باد توسط فن خود دستگاه از طریق دمیدن باد( که شدت فشار آن بنا بر اندازه و نسبت وزنی سنگ موجود در محصول نیز قابل تنظیم می باشد) تامین میگردد و نیازی به دستگاه کمپرسور نمی باشد.از طرف دیگر موتور سیستم ارتعاشی نیز دارای ترنسدیوسر میباشد که قابلیت تنظیم فرکانس را برای تنظیم شدت ارتعاش به دستگاه اضافه میکند.
همچنین این دستگاه قابلیت قرار گرفتن کاور(هود) بر روی آن را دارا میباشد تا از ایجاد گرد و غبار و آلودگی در محیط جلوگیری کند و این کاور به سیستم سایکلون مرکزی وصل می شود.

جداساز گرانشی

از این دستگاه جهت جداسازی دانه های شکسته، دانه های فاسد، دانه های ضعیف شده، سیاه دانه و دانه های آسیب دیده توسط حشرات از محصولاتی مانندگندم، جو، شلتوک برنج، حبوبات و ریزدانه ها استفاده می شود . عملکرد دستگاه براساس اختلاف وزن بین محصول و دانه های مذکور می باشد که با ایجاد ارتعاش و همچنین فشار باد این مساله ممکن میشود بدین صورت که میز این دستگاه دارای دو شیب عمود بر هم می باشد و دانه های آسیب دیده که سبک تر از محصول میباشد از سمت شیب دار میز به
پایین آمده و از گوشه سمت راست خارج شده و محصول تمیز شده که سنگین تر میباشد و دارای ضریب اصطکاک بیشتری است از گوشه پایین سمت چپ خارج میشود و دریچه های خروجی محصول تمیز شده و ضایعات بنابر میزان ناخالصی قابل تنظیم می باشد و محصول میانی بین دو دریچه خروجی محصول تمیز و ضایعات به مخزن تغذیه دستگاه ریخته شده و مجددا برای پاک شدن به چرخه بازمیگردد.

فشار باد توسط فن خود دستگاه از طریق دمیدن باد تامین میگردد و نیازی به دستگاه کمپرسور نمی باشد. از طرف دیگر موتور سیستم ارتعاشی نیز دارای ترنسدیوسر میباشد که قابلیت تنظیم فرکانس را برای تنظیم شدت ارتعاش به دستگاه اضافه میکند. همچنین این دستگاه قابلیت قرار گرفتن کاور(هود) بر روی آن را دارا میباشد تا از ایجاد گرد و غبار و آلودگی در محیط جلوگیری کند و این کاور به سیستم سایکلون مرکزی وصل می شود.

دستگاه الک ویبراتور (سایزبندی)

Vibration Grader

از این دستگاه جهت سایز کردن و اندازه بندی محصولاتی همچون غلات، حبوبات و ریزدانه ها از یک طرف و همچنین جداسازی ناخالصی‌های بزرگ تر و کوچک تر از محصول از طرف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. موتورهای سیستم ارتعاشی این دستگاه دارای ترنسدیوسر میباشد که قابلیت تنظیم فرکانس را برای تنظیم شدت ارتعاش به دستگاه اضافه میکند. شایان ذکر است این دستگاه در دو حالت ثابت (Fixed) و قابل حرکت و حمل (Portable) قابل ارائه می باشد. 

خدمات مشتری

مشاوره‌ راه‌حل‌های تخصصی

از تجربیات کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

قراردادهای خدماتی

عقد قراردادهای خدماتی برای آسودگی خاطر شما

گارانتی و ضمانت

ضمانت دستگاه‌ها از پیشرفته‌ترین سازندگان جهانی

خرید خطوط کارخانجات حبوبات و بوجاری

شرکت کنترل توزین پند