متال دتکتور

metal detector

شناسایی اجسام خارجی نامطلوب (آلاینده ها) درون محصولات اهمیت زیادی در کنترل کیفیت و رعایت استانداردهای تولید بویژه در صنایع غذایی و دارویی دارد. با وجود اینکه بهترین روش برای شناسایی این اجسام استفاده از اشعه ایکس است، دستگاه متال دتکتور حتی از اسکنر اشعه ایکس هم پرکاربردتر است. تفاوت این دو دستگاه به اجسام قابل شناسایی آنها برمیگردد. با اسکنر ایکس می توان طیف وسیعی از آلاینده ها از جمله فلز، سنگ، شیشه، استخوان، پلاستیک و … را تشخیص داد، حال آنکه دستگاه متال دتکتور تنها قادر به تشخیص آلاینده های فلزی است. با توجه به اینکه اکثر تجهیزات تولید در صنایع دارویی و غذایی از جنس فلز هستند، وارد شدن یک براده فلز یا یک پیچ به درون محصول در حین فرآیند تولید بسیار محتمل است. وجود اینگونه قطعات درون محصولات خوراکی بسیار ناگوار است و عواقب بدی برای تولیدکننده و مصرف کننده بهمراه دارد. ضمن اینکه قیمت دستگاه متال دتکتور بطور متوسط حدود یک پنجم قیمت اسکنر ایکس است. بنابراین متال دتکتورها در خطوط تولید غذا و دارو بسیار متداول و پرکاربرد هستند.

موارد زیر در انتخاب دستگاه متال دتکتور اهمیت زیادی دارد:

  • نوع دستگاه فلزیاب به لحاظ شکل کاربری (کانوایری، ثقلی، دستی و …)
  • دقت تشخیص مورد نظر (با کوچکترین سایز فلز قابل تشخیص، نمایش داده میشود)
  • شکل و ابعاد محصول
  • سرعت عبور محصول
  • درصد رطوبت محصول
  • نوع جداساز (اجکتور)
  • اعتبار برند و گارانتی دستگاه

آشنایی با برخی از تولیدکنندگان محصولات

Techik

Techik Instrument از تولیدکنندگان پیشرو سیستم های بازرسی اشعه ایکس، چک ویر، سیستم های تشخیص فلز و سیستم های کالرسورتر، و شرکت پیشگام در توسعه امنیت عمومی کشور چین است. Techik محصولات و راهکارهای خود را با ویژگی ها و کیفیت جهانی طراحی و ارائه می دهد. محصولات ساخت این شرکت کاملاً با استانداردهای CE ، ISO9001 ، ISO14001 و OHSAS18001 مطابق دارند و اطمینان زیادی را برای مشتریان خود به ارمغان می آورند. با سالها تجربه در زمینه بازرسی اشعه ایکس و تشخیص فلز، برتری تکنولوژیکی و بهبود مستمر کیفیت و خدمات، شرکت Techik پاسخگوی نیاز هر مشتری خواهد بود.

Techik

Mesutronic

شرکت مسوترونیک (MESUTRONIC Gerätebau GmbH) با بیش از ۲۵ سال سابقه، در زمینه دستگاه های ردیابی فلزات برای کاربردهای صنعتی فعالیت می کند. این شرکت آلمانی در حال حاضر در زمره رهبران فناوری در زمینه تشخیص فلزات به حساب می آید و ماشین آلات خود را برای صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی، پلاستیک، منسوجات، چوب و معدن عرضه می کند. محصولات مسوترونیک با تکنولوژی و کیفیت بالا به مشتریان کمک می کنند تا از ماشین آلات تولید خود و در نهایت مشتریان خود در برابر اجسام خارجی فلزی حافظت کنند.

Mesutronic

آشنایی و خرید انواع متال دتکتور

متال دتکتور ثقلی Mesutronic سری QUICKTRON

متال دتکتور ثقلی Techik مدل IMD-P

متال دتکتور انتقال وکیوم Mesutronic سری P-TRON

متال دتکتور بالک Mesutronic مدل METRON PowerLine

متال دتکتور بیسکوییت Techik مدل IMD-B

متال دتکتور پلاستیک Mesutronic سری PLASTRON

متال دتکتور مایعات Mesutronic مدل PIPELINE 07 O

متال دتکتور گوشت Mesutronic مدل MEATLINE 07

متال دتکتور چوب Mesutronic مدل METRON 05 C/CO

متال دتکتور دارویی Mesutronic مدل PHARMATRON 07 HQ

متال دتکتور دارویی Techik مدل IMD-M

متال دتکتور سس Techik مدل IMD-L

متال دتکتور صفحه ای Mesutronic مدل METRON 05 C/CO

متال دتکتور کانوایری Mesutronic سری TRANSTRON

متال دتکتور کانوایری Techik مدل IMD-H

متال دتکتور کانوایری Techik مدل IMD-H (نسخه پیشرفته)

سنسور متال دتکتور Mesutronic مدل METRON 05/07 CI

نیاز به مشاوره انتخاب متال دتکتور دارید؟

تنها کافیست اطلاعات تماس خود را در صفحه «تماس با ما» به اشتراک بگذارید و یا مستقیماً با ما تماس بگیرید

pandtec logo full

تعهد ما، آرامش خاطر شما می‌باشد

ما در پندتک با استفاده از توان فنی مهندسین و مشاورین خود همواره بروزترین محصولات با بالاترین تکنولوژی جهانی را بکار گرفته‌ایم. کیفیت برتر محصولات پندتک تضمین کننده آرامش خاطر شما عزیزان می‌باشد. اما فروش پایان همکاری ما نیست، آغاز است! پندتک با فراهم کردن بستر خدمات پس از فروش خود همواره در کنار شما خواهد بود.

خدمات

گارانتی و ضمانت

خدمات پس از فروش

آموزشی

مشاوره  مهندسی